Bag in Box

Bag in Box

Bag in Box – Sáček v Krabici.

Jak snadné a praktické.

Bag-in-Box (sáček v krabici) je v oblasti tekutých potravinových výrobků moderní způsob, vyvinutý pro zajištění stálé kvality při dlouhodobém uchování tím, že plnění i vyprazdňování obsahu probíhá zcela bez přítomnosti vzduchu. Tekuté potraviny (víno,mošty,džusy,mléčné tekutiny apod.) i polotuhé (bílky,žloutky,protlaky apod.) jsou plněny do speciálních potravinářských fólií pomocí plnícího zařízení, které odsaje z fólie vzduch a po naplnění obsahu vyplní zbytek volného prostoru dusíkem a nalisuje plastový vypouštěcí kohout. Naplněný sáček je pak vložen do kartónové krabice, která chrání sáček s kohoutem při další manipulaci.

Hlavní výhodou tohoto způsobu balení je kromě dlouhodobého uchování kvality obsahu snadná manipulace, skladování a přeprava, nižší hmotnost při větším obsahu náplní, malé objemy prázdných obalů i jejich odolnost proti nárazům. Balení je tvořeno z recyklovatelných materiálů a zcela splňuje hygienické a ekologické požadavky.

Plnící zařízení

Nabízíme velký sortiment plnícího zařízení od jednoduchých manuálních pistolí s průtokoměrem až po zcela automatizované zařízení s vysokou produkcí. Zařízení je dodáváno podle požadavků zákazníků s možností plnění samospádem nebo čerpadlem, dále s možností plnění horkých tekutin nebo sterilizací parou i provedení pro plnění Pouch (Sáček bez nutnosti krabice). Katalog plnicích zařízeních

Top